Bzzzz

http://buxxto.7x.cz/

Inštalácia metamodu

Dnes se podíváme, jak nainstalovat metamod na CS 1.6 serveru. Metamod je nutnost, pokud chcete nainstalovat AMX Mod X, nebo jiné pluginy (o tom jinde). Budu se zabývat pouze instalací na Linuxový server. To proto, že Windowsu neholduju, servery na Windows nejedou dobře a FakaHeda používá Linux.... ;)


1. Získání nejnovější verze metamodu

Nejnovější verzi metamodu získáme z oficiálních stránek metamodu. Pokud nemůžete najít download, nebo to z nějakého důvodu nefunguje, tady je náš mirror (v1.19).


2. Nainstalování metamodu

Po stažení balík dekomprimujeme (rozbalíme) např. pomocí WinRARu, nebo v linuxu pomocí příkazu tar xzvf metamod-1.19-linux.tar.gz (pro balík stažený z oficiálních stránek). Potom se připojíme na FTP a ve složce cstrike vytvoříme další složku, která se bude jmenovat addons, pod ní složku metamod a pod ní složku dlls, do té nakopírujeme soubor z balíku (metamod_i386.so). V tuto chvíli již zbývá jen v poznámkovém bloku, nebo jiném editoru, otevřít soubor liblist.gam, který se nachází ve složce cstrike. Tam zakomentujeme (přidáme před něj středník) tento řádek: gamedll_linux "dlls/cs_i386.so" a před něj napíšeme gamedll_linux "addons/metamod/dlls/metamod_i386.so" a soubor uložíme.


3. Spouštění pluginů v metamodu
Ve složce nad dlls (cstrike/addons/metamod/) vytvoříme soubor plugins.ini - do toho se zapisují cesty k pluginům, které chceme spustit pod metamodem - jako je třeba AMX Mod X. Pokud chceme spustit AMXX, tak do souboru napíšeme pouze linux addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm_i386.so - POZOR! Pokud přidáte tento řádek to souboru plugins.ini a nebudete mít AMX Mod X nahraný na server, server se nezapne, když ho restartujete!
Změny se provedou po restartu serveru. Tak a je to - metamod máte úspěšně nainstalovaný (doufám, že jsem na nic nezapomněl :)